Ważne: strona https://www.markusia.pl wykorzystuje pliki cookies w celach realizacji procesu zamówienia oraz statystycznych. Polityka plików cookies ». | Zamknij »

Nazwa: Zabawka do kąpieli karuzela

Dostępność: dostępny

Wysyłka: natychmiastowa / 15 zł

Marka: K's Kids »         zobacz stronę www »

Asortyment: do kąpieli »

Wiek: 1roku+

Wymiary (cm): szer. 23 x wys. 21 x dł/gł. 20

Waga: 0.692kg

kkids.jpg
Zamówienia tel. 605-036-950
 
opisfunkcje rozwojowe zapytanie o produkt
Film o produkcie  

 

Doradca Rozwoju Dziecka >>

Wybierz właściwe zabawki rozwojowe dla Twojego dziecka.

 

Patrz, jak Twoje dziecko jednocześnie uczy się i bawi dzięki tej zabawce!

Marka K's Kids stworzyła Trójkąt Umiejętności, który wskazuje jakie umiejętności rozwija dziecko bawiąc się daną zabawką. Walory zabawek podzielono na wspierające rozwój fizyczny, poznawczy oraz społeczny. 

Zabawka kąpielowa karuzela obraca się gdy dzieci wlewają do niej wodę.

Zabawka wspiera:

1. Rozwój fizyczny

 • zmysły – zabawka ma wyraziste, przyjemne dla oka kolory, te kontrastowe barwy przyciągają uwagę maluszka rozwijając jego zmysł wzroku; różne kształty pozwalają na rozwijanie zmysłu dotyku
 • motoryka mała – chwytanie kaczuszki i klocków w dłonie; dopasowywanie do odpowiednich otworów  rozwija u dziecka ruchy precyzyjne
 • motoryka duża maluch rozwija w czasie zabawy karuzelą - pochylanie się, by dosięgnąć zabawkę, chwytanie jej - takie czynności rozwijają ruchy całego ciała
   

2. Rozwój poznawczy

 • umiejętności logiczne – klocki i kaczuszki maluch może wkładać do otworów do nich przeznaczonych, odpowiednio je dopasowując
   

3. Rozwój społeczny

 • emocje - maluszek może bawić się karuzelą razem z innymi osobami, rozwijając swoje umiejętności związane z emocjami, w ten sposób może kształtować charakter i wzbogacać swoją osobowość; 
 • poczucie własnej wartości - gdy dziecku uda się wlać wodę prosto do zabawki i ona zacznie się kręcić wówczas wzrasta jego poczucie własnej wartości - maluszek czuje się dumny, że udało mu się czegoś takiego dokonać

 

ETAP 1 (12 - 24 m)

Cel: Trening umiejętności motorycznych - chwytanie

Metoda: Zachęcaj dzieci do chwytania kaczki i dzbanka zarówno prawą, jak i lewą ręką.

Cel: Czas na kąpiel

Metoda: Kaczuszki i dzbanek są świetne do zabawy w wannie!

Cel: Koordynacja ręka-oko oraz trening poznawczy - dopasowanie

Metoda: Zachęć dzieci, aby umieściły kaczuszki i klocki w odpowiednich otworach. Takie działania rozwijają ich umiejętności motoryczne.

ETAP 2 (24 - 36+ m)

Cel: Koordynacja ręka-oko - napełnianie
Metoda: Zachęć dzieci do napełnienia dzbanka wodą do kąpieli, a następnie wlej wodę do górnej części karuzeli. Obserwuj, jak blaszki się obracają.

Cel: Stymulacja zmysłu wzroku – obserwowanie jak karuzela się kręci
Metoda: Gdy dzieci wlewają wodę do górnej części karuzeli, zabawka wiruje!

Cel: Trening poznawczy - nauka kolorów
Metoda: Naucz dzieci różnych kolorów.

Cel: Trening poznawczy - wskazywanie kształtów
Metoda: Podaj kształt i zachęć dziecko do wskazania go na zabawce.


 • rozwój emocjonalny i społeczny: Obejmuje wszystkie umiejętności związane z emocjami i interakcjami z innymi osobami. Umiejętności te kształtują nasz charakter, wzbogacają osobowość i pozwalają na prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie.

 • rozwój logicznego myślenia: Inteligencja logiczna jest zdolnością łączenia poszczególnych elementów informacji. Rozwój tej funkcji wiąże się z kształtowaniem się u dziecka pomysłowości, umiejętnością porządkowania, wnioskowania i rozwiązywania problemów.

 • rozwój poczucia własnej wartości: Poczucie własnej wartości jest kompleksowym odczuciem osiągnięć, które dziecko odbiera ze strony ważnych dla niego ludzi, w szczególności od rodziców i rówieśników. Kiedy dziecko może dokończyć zadanie, jakie stawia przed nim zabawka, jest z siebie zadowolone co wpływa na budowanie lepszej samooceny.

 • rozwój ruchów całego ciała: Ruchy całego ciała są możliwe, dzięki grupie dużych mięśni odpowiedzialnych za poruszanie. Mięśnie te umożliwiają dziecku podnoszenie główki, przewracanie się na brzuszek, raczkowanie, siadanie i chodzenie. Rozwój dużych mięśni rozpoczyna się już w pierwszych tygodniach życia dziecka.

 • rozwój ruchów precyzyjnych: Mięśnie "małe" kontrolują dłonie, palce, mimikę twarzy, umożliwiają koordynację wzrokowo-ruchową oraz prawidłową artykulację wyrazów.

 • rozwój zmysłów: Podstawowe zmysły: wzroku, smaku, słuchu, węchu i dotyku pobudzają ciekawość dziecka i zachęcają je do odkrywania świata. Pobudzanie zmysłów dziecka i odpowiednia ich stymulacja pomoże mu lepiej rozwinąć zdolność odbierania informacji z otoczenia.

 • Oczekując odpowiedzi podaj e-mail lub telefon