Ważne: strona https://www.markusia.pl wykorzystuje pliki cookies w celach realizacji procesu zamówienia oraz statystycznych. Polityka plików cookies ». | Zamknij »

Nazwa: Miękka, grzechocząca piłka edukacyjna

Dostępność: dostępny

Wysyłka: natychmiastowa / 15 zł

Marka: K's Kids »         zobacz stronę www »

Asortyment: edukacyjne »

Wiek: 3m+

Kolor: wielokolorowy

Wymiary (cm): szer. 30 x wys. 36 x dł/gł. 5

Waga: 0.009kg

kkids.jpg
Zamówienia tel. 605-036-950
 
opisfunkcje rozwojowe zapytanie o produkt

Miękka, kolorowa, grzechocząca piłeczka edukacyjna dla dziecka, która posiada wiele kolorów i stymulujących elementów.
Miękka piłka doskonale wspiera rozwój zmysłów u dziecka, w szczególności zmysł dotyku i słuchu.
Zabawa piłką to jedna z podstawowych i dokosnale wspierających aktywności dla maluszka - wspiera rozwój koordynacji i motoryki dziecka.

Etap 1 (3 - 12m)

Cel: Idealna do przytulania.
Metoda: Wszystkie dzieci uczą się przytulać. Piłka Ks Kids jest miękka, wykonana z wysokiej jakości materiałów i świetnie nadaje się do przytulania.

Cel: Stymulacja zmysłów - dotykanie i odczuwanie faktur.
Metoda: Zachęć dziecko do dotykania różnych elementów zabawki i wyczuwania ich tekstur.

Cel: Słuchanie.
Metoda: Uderz lub rzuć piłką, aby wydała ona dźwięk, przyciągając w ten sposób uwagę dziecka. Obserwuj, czy wzrok Twojego dziecka podąża za dźwiękami. To ćwiczy umiejętności słuchania i skupiania uwagi Twojego dziecka.

Cel: Ćwiczenie motoryki dużej - Raczkowanie.
Metoda:
Połóż piłkę przed dzieckiem i powoli odsuwaj ją od niego, aby podążyło za nią.

Cel: Ćwiczenie motoryki dużej - Rzucanie.
Metoda:
Zachęć dziecko do rzucania piłką. W ten sposób ćwiczy swoje zdolności motoryczne.


Etap 2 (12m+)

Cel: Nauka kolorów.
Metoda: Naucz dzieci rozpoznawać kolory za pomocą piłki, takie jak czerwony, żółty, zielony, niebieski.

Cel: Kopanie.
Metoda: Pozwól dziecku kopać piłkę po podłodze. W ten sposób ćwiczy swoją motorykę i równowagę.

Cel: Rzucanie i chwytanie.
Metoda: Użyj piłki, aby bawić się z dzieckiem w chwytanie przedmiotów. Taka zabawa rozwija umiejętności motoryczne dziecka.


  • rozwój emocjonalny i społeczny: Obejmuje wszystkie umiejętności związane z emocjami i interakcjami z innymi osobami. Umiejętności te kształtują nasz charakter, wzbogacają osobowość i pozwalają na prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie.

  • rozwój ruchów całego ciała: Ruchy całego ciała są możliwe, dzięki grupie dużych mięśni odpowiedzialnych za poruszanie. Mięśnie te umożliwiają dziecku podnoszenie główki, przewracanie się na brzuszek, raczkowanie, siadanie i chodzenie. Rozwój dużych mięśni rozpoczyna się już w pierwszych tygodniach życia dziecka.

  • rozwój ruchów precyzyjnych: Mięśnie "małe" kontrolują dłonie, palce, mimikę twarzy, umożliwiają koordynację wzrokowo-ruchową oraz prawidłową artykulację wyrazów.

  • rozwój umiejętności komunikacji: Umiejętność komunikacji jest zdolnością do prawidłowego porozumiewania się z innymi, szczególnie istotną przy wykonywaniu zadań wymagających współpracy. Do rozwoju tej zdolności przyczynią się zabawki przeznaczone do odgrywania różnych ról, pacynki, książeczki z opowiadaniami, zabawki przedstawiające rożne postacie np. z kreskówek.

  • rozwój zmysłów: Podstawowe zmysły: wzroku, smaku, słuchu, węchu i dotyku pobudzają ciekawość dziecka i zachęcają je do odkrywania świata. Pobudzanie zmysłów dziecka i odpowiednia ich stymulacja pomoże mu lepiej rozwinąć zdolność odbierania informacji z otoczenia.

  • Oczekując odpowiedzi podaj e-mail lub telefon