Ważne: strona https://www.markusia.pl wykorzystuje pliki cookies w celach realizacji procesu zamówienia oraz statystycznych. Polityka plików cookies ». | Zamknij »
CE

Nazwa: Pluszowa rybka - gra pamięciowa

Dostępność: dostępny

Wysyłka: natychmiastowa / 15 zł

Marka: K's Kids »         zobacz stronę www »

Asortyment: edukacyjne »

Wiek: 1roku+

Kolor: wielokolorowy

Wymiary (cm): szer. 29 x wys. 37 x dł/gł. 4

Waga: 0.149kg

kkids.jpg
Zamówienia tel. 605-036-950
 
opisfunkcje rozwojowepobierz zapytanie o produkt
Film o produkcie  

 

Doradca Rozwoju Dziecka >>

Wybierz właściwe zabawki rozwojowe dla Twojego dziecka.

 

Ryba Flippo jest cała pokryta kolorowymi łuskami o różnych fakturach. Otwórz je i rozpocznie się zabawa w „A ku-ku” połączona z dopasowywaniem, która pobudza Twoje dziecko do logicznego myślenia. Różnorodność wzorów i materiałów rozwija zmysł dotyku. Zabawka dodatkowo uczy Twoje dziecko kolorów i różnorakich stworzeń morskich.

Ćwiczenia pamięci u dzieci to techniki zapamiętywania poprzez wszystkie zmysły: wzroku, słuchu, smaku, dotyku i węchu. Dzięki temu dzieci łatwiej i szybciej przyswajają niezbędne informacje. Dodatkowo zachęcają do aktywności, kreatywności i twórczego działania.

Istnieje mnóstwo zabawek, które rozwijają pamięć u dzieci. Warto zatem poświęcić chwilę czasu i spędzić go twórczo z własnym maluszkiem. Ryba Flippo dostarczy nie tylko frajdy szkrabom, ale też pomoże im w nauce.

Zalety:

 • bogata kolorystyka, która zachęci dziecko do zabawy
 • rozwój wielu umiejętności
 • zabawka wyposażona w gryzaki, które doskonale sprawdzą się podczas ząbkowania
 • super miękka w dotyku
 • idealna do przytulania
 • możliwość zabawy wraz z rodzicem, co pogłębia kontakt
 • wykonana z wysokiej jakości materiałów
 • idealna na prezent

 

Każdy element zabawek K's Kids jest zaprojektowany w taki sposób, aby wspomóc prawidłowy rozwój dzieci. Aby łatwiej było zrozumieć rodzicom, jakie zalety zawierają zabawy z produktami K's Kids, stworzono Trójkąt Umiejętności, który pokazuje czego dziecko potrzebuje dla prawidłowego rozwoju fizycznego, poznawczego oraz społecznego.

Trójkąt Umiejętności to prosty przewodnik dla rodziców, pokazujący jakie umiejętności zdobywa lub rozwija dziecko w czasie zabawy daną zabawką i znajduje się na każdym opakowaniu produktów. Część zabawek jest zaprojektowana z myślą o rozwoju kilku sfer, inne mają za zadanie kształtować ich większą ilość-w zależności od potrzeb i możliwości dzieci znajdujących się na różnych etapach rozwoju.

Jakie umiejętności może rozwinąć Twoje dziecko, podczas zabawy z rybą Flippo?

Rozwój fizyczny

zmysły - pobudzają ciekawość dziecka i zachęcają je do odkrywania rzeczy znajdujących się dookoła niego. Zabawki stymulujące zmysły są niezwykle ważne we wczesnym okresie rozwoju dziecka

motoryka mała - rozwija precyzyjne i kontrolowane ruchy, wraz z mimiką twarzy, koordynację wzrokowo-ruchową oraz prawidłową artykulację wyrazów

Rozwój poznawczy

umiejętności logiczne - umożliwiają dzieciom łączenie skrawków informacji. Zabawki, takie jak układanki czy klocki, mogą wzmocnić dziecięcą inteligencję, układania w kolejności, koncentracji, argumentacji i rozwiązywania problemów

umiejętności językowe - inteligencja językowa to umiejętność wydawania dźwięków i używania języka, wyrażania siebie i rozumienia innych ludzi. Zabawki doskonalące umiejętność rozumienia słów, rozróżniania dźwięków, rytmów i form fleksyjnych wpływają na rozwój tej funkcji w procesie rozwoju

Rozwój społeczny

emocje - zdrowe dziecko powinno być w stanie wyrażać i kontrolować swoje emocje. Świadomość bycia kochanym i chronionym rozwija jego poczucie bezpieczeństwa. Zabawki, które mogą stać się przyjacielem dziecka i pomóc mu w wyrażaniu uczuć, spełniają bardzo ważną rolę w procesie uczenia się jak efektywnie kontaktować się z innymi, z obopólnym zaufaniem

poczucie własnej wartości - jest kompleksem osiągnięć, które dziecko odbiera od ważnych od siebie ludzi, w szczególności od rodziców i rówieśników. Kiedy dziecko może dokończyć zadanie, jakie stawia przed nim zabawka, jest z siebie zadowolone. Pomaga mu to w budowaniu silniejszego poczucia własnej wartości i lepszej samooceny

Poniżej przedstawiamy poszczególne etapy rozwijające umiejętności dziecka, w zależności od wieku:

Etap 1 (6-18m)

Cel: Przytulanie - budowanie poczucia bezpieczeństwa.
Metoda: Rybka jest miękka i delikatna w dotyku. Przytulanie uczy dziecko miłości, opieki nad innymi i buduje poczucie bezpieczeństwa.

Cel: Stymulacja zmysłów - dotykanie i odczuwanie różnych tekstur.
Metoda: Pluszowa rybka stworzona jest z różnego rodzaju materiałów. Zachęć dziecko do dotykania i odczuwania różnych faktur materiałów.

Cel: Ćwiczenie motoryki małej - przewracanie zakładek.
Metoda: Zachęć dziecko do przewracania zakładek w kształcie łusek.

Cel: Rozwijanie samoświadomości - obserwowanie własnego odbicia w lustrze.
Metoda: Zachęć dziecko do obserwowania i rozpoznawania własnego odbicia w lustrze. To ćwiczenie rozwija poczucie własnej wartości.


Etap 2 (12-24m)

Cel: Poduszka.
Metoda: Pluszowa rybka jest miękka i delikatna, sprawdzi się jako poduszka dla dziecka.

Cel: Nauka części ciała ryby.
Metoda: Naucz dziecko części ciała ryby.

Cel: Wskazywanie części ciała.
Metoda: Wymów nazwę części ciała i zachęć dziecko do wskazania jej na rybce.

Cel: Nauka kolorów.
Metoda: Naucz dziecko rozpoznawania kolorów.

Cel: Wskazywanie kolorów.
Metoda: Wymów kolor i zachęć dziecko do wskazania go na rybce.

Cel: Nauka nazw morskich stworzeń.
Metoda: Użyj grafik na rybce by nauczyć dziecko stworzeń morskich.


Stage 3 (18-36m+)

Cel: Gra pamięciowa - nazywanie morskich stworzeń.
Metoda: Losowo odwróć jedną z łusek i zachęć dziecko do nazwania morskiego stworzenia ukrytego pod spodem.


 • rozwój emocjonalny i społeczny: Obejmuje wszystkie umiejętności związane z emocjami i interakcjami z innymi osobami. Umiejętności te kształtują nasz charakter, wzbogacają osobowość i pozwalają na prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie.

 • rozwój logicznego myślenia: Inteligencja logiczna jest zdolnością łączenia poszczególnych elementów informacji. Rozwój tej funkcji wiąże się z kształtowaniem się u dziecka pomysłowości, umiejętnością porządkowania, wnioskowania i rozwiązywania problemów.

 • rozwój poczucia własnej wartości: Poczucie własnej wartości jest kompleksowym odczuciem osiągnięć, które dziecko odbiera ze strony ważnych dla niego ludzi, w szczególności od rodziców i rówieśników. Kiedy dziecko może dokończyć zadanie, jakie stawia przed nim zabawka, jest z siebie zadowolone co wpływa na budowanie lepszej samooceny.

 • rozwój ruchów precyzyjnych: Mięśnie "małe" kontrolują dłonie, palce, mimikę twarzy, umożliwiają koordynację wzrokowo-ruchową oraz prawidłową artykulację wyrazów.

 • rozwój umiejetności językowych: Inteligencja językowa to umiejętność wydawania dźwięków i używania języka, wyrażania siebie i rozumienia innych ludzi. Zabawki doskonalące umiejętność rozumienia słów, rozróżniania dźwięków, rytmów i form fleksyjnych wpływają na rozwój tej funkcji w procesie rozwoju.

 • rozwój zmysłów: Podstawowe zmysły: wzroku, smaku, słuchu, węchu i dotyku pobudzają ciekawość dziecka i zachęcają je do odkrywania świata. Pobudzanie zmysłów dziecka i odpowiednia ich stymulacja pomoże mu lepiej rozwinąć zdolność odbierania informacji z otoczenia.

 • Oczekując odpowiedzi podaj e-mail lub telefon